Najlepsze tabletki na odchudzanie – Ranking 2023

najlepsze tabletki na odchudzanie ranking

Współczesny rynek suplementów diety przepełniony jest preparatami od niezliczonej ilości pochodzących z całego świata. Każdy z nich zachwala swoje produkty jako najskuteczniejsze oraz najszybciej działające, korzystając jednocześnie z tego, że prawna definicja „suplementu diety” pozostawia duże pole do bardzo swobodnej interpretacji.

Prowadzi to do całkowicie zrozumiałego zamętu w głowach klientów, którzy po pierwsze nie chcieliby ryzykować swoim zdrowiem decydując się na zażywanie danego odchudzającego suplementu, a po drugie, płacąc niejednokrotnie całkiem wysoką sumę za jedno opakowanie, oczekują oni, oczywiście, widocznych efektów takiej kuracji.

A przecież nikt nie ma ani pieniędzy, ani czasu na to, aby przetestować wszystkie dostępne możliwości, aby ostatecznie wybrać te najlepsze preparaty na odchudzanie. Chcąc nieco ułatwić dokonanie wyboru, eksperci od odchudzania stworzyli na bazie dostępnych na rynku produktów ranking tabletek na odchudzanie, który uwzględnia wyłącznie suplementy o potwierdzonej skuteczności.

W dzisiejszych czasach pogoń za szczupłą i smukłą sylwetką wiąże się nie tylko z kwestiami zdrowotnymi. Bycie fit pomaga zbudować nam status społeczny, dzięki któremu jesteśmy lepiej odbierani w oczach innych ludzi. Zapoznaj się ze środkami wspomagającymi spalanie tłuszczu, które przybliżą cię do osiągnięcia wymarzonych rozmiarów ciała.

Najlepsze tabletki na odchudzanie ranking

1. BurnBooster

burnbooster

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz

Tabletki na odchudzanie BurnBooster są jednym z suplementów diety, który został wyprodukowany w oparciu o skład pochodzenia naturalnego. Znajdziemy w nim głównie zioła i rośliny wspomagające spalanie tłuszczu. Dodatkowym atutem są przyprawy w postaci papryki cayenne, jak i dodatek kofeiny, która pochodzi z zielonej kawy, co również sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Tabletki na odchudzanie BurnBooster dostarczą organizmowi za pośrednictwem swoich składników nie tylko substancja przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, ale także składniki odżywcze, które uzupełnią dietę redukcyjną i zapewnią uczucie sytości.

Recenzje tabletek na odchudzanie BurnBooster są ogólnie pozytywne, a wielu klientów zgłasza poprawę na drodze do utraty wagi. Wiele osób uważa, że ​​połączenie naturalnych składników pomaga przyspieszyć metabolizm i zapewnia dodatkowy zastrzyk energii na cały dzień. Ponadto koszt produktu jest dość rozsądny w porównaniu z innymi podobnymi suplementami na rynku.

Podsumowując, tabletki na odchudzanie BurnBooster wydają się być świetnym wyborem dla osób poszukujących skutecznego suplementu diety na odchudzanie. Tabletki te zmniejszają wchłanianie węglowodanów i zapewniają uczucie sytości na długi czas.

Nic dziwnego, że dzięki połączeniu naturalnych składników i rozsądnej cenie tak wiele osób zwraca się do tego produktu o pomoc w odchudzaniu. Te tabletki na odchudzanie skutecznie zmniejszają wielkość komórek tłuszczowych i wspomagają przemianę materii, dzięki temu utrata zbędnych kilogramów jest szybsza.

2. Moringa Actives

moringa actives

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz

Tabletki na odchudzanie Moringa Actives to rewolucyjny suplement diety odchudzający, który pomaga ludziom osiągnąć ich cele odchudzania. Zawiera MoringIn™, najwyższej jakości ekstrakt z liści moringi oraz inne substancje aktywne, takie jak witaminy i minerały. Produkt ma za zadanie przyspieszyć przemianę materii, tłumić uczucie głodu oraz poprawić trawienie.

Są to dobre tabletki na odchudzanie, które skutecznie przyśpieszają redukcję tkanki tłuszczowej i dbają o metabolizm lipidów. Tabletki na odchudzanie Moringa Actives zawierają także wyciąg z zielonej herbaty, którego zadaniem jest wspomaganie odchudzania i doprowadzanie do rozpadu tkanki tłuszczowej. Z Moringa Actives możemy znacznie szybciej doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej i wesprzeć detoksykację organizmu.

Tabletki na odchudzanie Moringa Actives otrzymują pozytywne opinie od klientów za swoją skuteczność. Zgłaszają uczucie większej energii, lepsze trawienie i mniejszą ochotę na niezdrowe przekąski. Wiele osób zauważyło zauważalne zmiany w talii i ogólnym stanie zdrowia w ciągu kilku tygodni stosowania produktu.

Dodatkowo użytkownicy skazują, że te tabletki odchudzające przyspieszają utratę masy ciała i zwiększają tempo spalania kalorii. Moring Actives zmniejsza apetyt i gwarantuje wewnętrzną równowagę organizmu. Dodatkowo zawarty w niej zielony jęczmień równoważy poziom cukru we krwi.

Koszt Moringa Actives jest stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi podobnymi produktami na rynku. Miesięczna kuracja kosztuje zaledwie 179 zł. To niewielka cena za potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z przyjmowania produktu.

Dla każdego, kto chce bezpiecznie i skutecznie schudnąć, Moringa Actives to doskonały wybór. Jest łatwy w użyciu, niedrogi i zapewnia rzeczywiste rezultaty, które można poczuć i zobaczyć. Jeśli poważnie myślisz o zrzuceniu tych dodatkowych kilogramów, wypróbuj Moringa Actives i poznaj moc tego rewolucyjnego suplementu odchudzającego.

3. Fat Burn Active

fat burn active

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz

Tabletki na odchudzanie Fat Burn Active to suplement diety, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób pragnących schudnąć. Ten naturalny spalacz tłuszczu ma za zadanie wspomóc proces odchudzania na wiele sposobów. Zawiera takie składniki jak ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej, który pomaga zwiększyć metabolizm organizmu i efektywniej spalać tłuszcz.

Zawiera również inne składniki, takie jak tabletki na odchudzanie, herbatki odchudzające i oczyszczające organizm, produkty na problemy z potencją, z erekcją, prostatą, łysieniem i nie tylko. Tabletki na odchudzanie Fat Bur Active zwierają zielony jęczmień, który ma właściwości moczopędne i zmniejsza apetyt. Takie spalacze tłuszczu przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej i gwarantują uczucie sytości.

Użytkownicy Fat Burn Active zgłaszają, że te tabletki odchudzające faktycznie spalają tkankę tłuszczową. Odkąd zaczęli stosować produkt, czują się bardziej energiczni i mają lepszy nastrój. Zgłaszają również, że miało to pozytywny wpływ na ich wysiłki związane z odchudzaniem, ponieważ pomaga zamieniać tłuszcz w mięśnie. Zauważyli, że ten suplement diety przyspiesza metabolizm i wzmaga proces termogenezy, co pozwala na wsparcie w spalaniu tłuszczu. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się przyjmowanie tabletek z dużą ilością wody.

Ogólnie rzecz biorąc, tabletki na odchudzanie Fat Burn Active to doskonały wybór dla każdego, kto szuka całkowicie naturalnego rozwiązania do utraty wagi. Jest to bezpieczny i skuteczny produkt, który zawiera szereg naturalnych składników na przyspieszenie metabolizmu. Może on pomóc w osiągnięciu upragnionych celów odchudzania bez konieczności uciekania się do drastycznych środków. Dzięki wysokiej jakości składnikom i pozytywnym opiniom użytkowników, tabletki odchudzające Fat Burn Active jest zdecydowanie warte rozważenia, jeśli szukasz niezawodnego sposobu na zrzucenie tych dodatkowych kilogramów. Gwarantują one zastrzyk energii, a ich działanie zostało już wielokrotnie potwierdzone.

4. Nutrigo Lab Burner

nutrigo lab burner

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz

Tabletki na odchudzanie Nutrigo Lab Burner to naturalny suplement diety wspomagający proces odchudzania i działający na spalanie tkanki tłuszczowej. Zawiera mieszankę niezbędnych aminokwasów i przeciwutleniaczy, oraz naturalnych składników, które pomagają spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, zmniejszyć tworzenie się komórek tłuszczowych i przyspieszyć metabolizm.

Ten spalacz tłuszczu jest łatwy w przyjmowaniu w postaci tabletek dietetycznych, a dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się go przyjmować wraz ze zdrową dietą i aktywnym trybem życia. Tabletki na odchudzanie Nutrigo Lab Burner to przystępna opcja dla osób chcących schudnąć i można ją kupić w rozsądnej cenie.

Ogólnie rzecz biorąc, tabletki odchudzające Nutrigo Lab Burner to skuteczne rozwiązanie dla osób, które chcą osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi. Ten spalacz tłuszczu gwarantuje uczucie sytości, przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej, a także zwiększa tempo metabolizmu. Kompozycja naturalnych składników ma silne właściwości antyoksydacyjne i zmniejsza wchłanianie cukrów. Tego suplementu diety z pewnością nie możemy przeoczyć.

5. Keto Actives

keto actives

Kup w najniższej cenie – sprawdź teraz

Tabletki na odchudzanie Keto Actives to innowacyjny suplement diety opracowany w celu wspomagania odchudzania oraz pomagania w szybszym i skuteczniejszym procesie odchudzania. Gwarantuje on przyspieszenie metabolizmu oraz wspomaga redukcję masy ciała.

Produkt zawiera naturalne składniki, które pomagają w osiągnięciu stanu ketozy oraz wyzwalają proces spalania tkanki tłuszczowej. Może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn i jest szczególnie polecany osobom stosującym dietę niskowęglowodanową. Jak w większości przypadków suplementy diety na redukcję masy ciała warto stosować wraz z dawką aktywności fizycznej. To z pewnością przyczyni się do jeszcze szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Tabletki wspomagające odchudzanie Keto Actives to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą skutecznie i z widocznymi efektami rozpocząć swoją przygodę z odchudzaniem. Producent niedawno wprowadził specjalną promocję, dzięki której można przetestować produkt w obniżonej cenie.

Suplement wykorzystuje zalety diety ketogenicznej, która uznawana jest za najskuteczniejszy sposób na szybkie odchudzanie. Składniki aktywne zawarte w tabletkach na odchudzanie Keto Actives pomagają osiągnąć wyższe dawki ciał ketonowych, co pozwala na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. W efekcie zwiększony zostaje także metabolizm tłuszczów, a samo spalanie tkanki tłuszczowej jest optymalniejsze.

Klienci, którzy stosowali już tabletki na odchudzanie Keto Actives często zgłaszają świetne efekty i wyrażają zadowolenie z tego produktu. Wiele osób potwierdza, że ​​jest to niezastąpiony spalacz tłuszczu wspierający ich organizm w procesie odchudzania. P

Ponadto użytkownicy podkreślają, że tabletki na odchudzanie Keto Actives to bezpieczne i naturalne rozwiązanie umożliwiające osiągnięcie lepszych efektów w krótkim czasie. Do najważniejszych efektów jakie gwarantują te tabletki odchudzające można zaliczyć szybkie spalanie tłuszczu, przyspieszone tempo metabolizmu oraz zmniejszenie apetytu. Keto Actives to tabletki odchudzające o wyjątkowej skuteczności, a ich działanie zostało wielokrotnie potwierdzone.

Czy preparaty na odchudzanie są bezpieczne ?

Wiele osób na całym świecie każdego dnia zastanawia się nad tym, jak szybko schudnąć. Żyjemy w szybkiej cywilizacji, w której rezultatów oczekuje się natychmiast, a szczupła sylwetka jest w praktyce jedyną powszechnie pożądaną. Zapotrzebowanie na szczupłość silnie związało się z rynkiem suplementów diety, który obok witamin zaczął oferować preparaty „odchudzające.”

Pojawia się jednakże w tym miejscu pytanie: czy skuteczne tabletki na odchudzanie są bezpieczne? Na rynku znaleźć można bowiem tyle preparatów i tyle opinii o tabletkach odchudzających, że wątpliwa często jest nie tylko ich skuteczność, lecz także bezpieczeństwo stosowania ich i ewentualne skutki uboczne. Stosowanie tabletek odchudzających przyspieszających przemianę materii musi być bezpieczne.

Dobierając suplementy diety dla siebie, należy zatem skrupulatnie czytać informacje dotyczące składu i sprawdzać, na ile naturalne składniki rzeczywiście są naturalne i czy ich skuteczność faktycznie jest potwierdzona. Dobre tabletki na odchudzanie nie powinny zawierać szkodliwych substancji chemicznych, które faktycznie mogą doprowadzić do powstania skutków ubocznych.

Nie należy jednocześnie całkowicie rezygnować z ruchu i zmian żywienia, gdyż suplement jest jedynie uzupełnieniem diety, usprawniającym jej przebieg i nie jest w stanie zrobić całej pracy za człowieka. Pamiętajmy, że spalacze tłuszczu i działanie nie powinno powodować skutków ubocznych. Kluczem do sukcesu jest to, że spalacz tłuszczu zmniejsza wielkość komórek tłuszczowych i wspiera sam proces spalania tłuszczu. Jeśli chodzi o odchudzanie tabletki mają spełniać jedynie rolę pomocniczą – przyśpieszają przemianę materii, a jednocześnie skutki uboczne nie powinny występować.

Jakie preparaty wybrać ?

Zrzucanie zbędnych kilogramów wymaga od nas wielu wyrzeczeń oraz włączenia do życia codziennej aktywności fizycznej. Jeśli połączymy te dwie rzeczy to na pewno uda nam się poprawić wygląd swojego ciała, a tym samym nasze samopoczucie. Dieta osoby odchudzającej się powinna być bogata w warzywa i owoce, a uboga w węglowodany proste. Unikamy więc wszelkiej żywności przetworzonej oraz słodyczy i słodkich napojów. Jeśli chcemy wspomóc proces odchuchania możemy skorzystać z preparatów oczyszczających organizm i wspomagających metabolizm i przemiany tłuszczowe.

Na rynku istnieją tabletki na odchudzanie bez recepty, są równie skurczne jak te na receptę. Najważniejsze jest jednak to, że są bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. Kiedy chcemy podkręcić metabolizm to możemy stosować preparatów z czarnym pieprzem lub garcinia cambogia. Oczyszczająco działa zielona herbata oraz gorzka pomarańcza, do której możemy dodać również zielony jęczmień. Guarana zawarta w niektórych specyfikach sprawia, że nasz organizm magazynuje mniej tłuszczu. L-karnityna jest zaś polecana dla osób, które dużo ćwiczą. Ten aminokwas pomaga spalać tkankę tłuszczową.

Składy większości suplementów oparte na bezpiecznych składnikach jak np. zielona herbata, wyciąg z zielonej kawy, czy garcinia cambogia są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują skutków ubocznych. Tabletki wspomagające odchudzanie mogą również – oprócz np. ekstraktu z zielonej herbaty – zawierać także kwas hydroksycytrynowy, który również pomoże nam pozbyć sie zbędnych kilogramów. Niemniej jednak najlepsze tabletki na odchudzanie to te, które posiadają w składzie garcinia cambogia oraz wspomniany już ekstrakt z zielonej herbaty. Nie powodują one skutków ubocznych, a jedynie wspierają nas w redukcji tkanki tłuszczowej. Taki spalacz tłuszczu pomoże nam osiągnąć zamierzone efekty.

Na czym polega odchudzanie ?

Proces odchudzania dla wielu z nas kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami i morderczą przeprawą w postaci rezygnacji ze swoich ulubionych posiłków oraz opiera się na suplementach odchudzających. Tymczasem prawda może być nieco inna. Za każdym razem, gdy spożywamy nadwyżkę kaloryczną (czyli zjadamy więcej kalorii, niż nasz organizm wykorzysta) uruchamiamy mechanizm magazynowania tkanki tłuszczowej. Odkładanie tkanki tłuszczowej ma ogromne znaczenie od strony biologicznej, ponieważ pozwala żywym organizmom odłożyć tłuszcz, który może zostać przetworzony na energię, gdy zabraknie pożywienia.

Jeżeli zamierzamy się odchudzić, musimy odwrócić proces. Oznacza to nic innego jak dostarczanie dla organizmu mniejszej podaży kalorycznej od liczby kalorii, którą wydatkuje na procesy fizjologiczne i aktywność fizyczną. W dosłownym znaczeniu, gdy zaczynamy spalać, więcej kalorii niż zjadamy, zdrowy organizm rozpoczyna przetwarzać odłożoną wcześniej tkankę tłuszczową na paliwo zasilające nasze ciało.

Proces ten nazywamy odchudzaniem. Wbrew wszelkim pozorom nie zawsze musi wiązać się z katorżniczymi ćwiczeniami i niezwykle restrykcyjnym spożywaniem pokarmów. Wszystko zależy od indywidualnej aktywności fizycznej człowieka w ciągu dnia i posiłków, które notorycznie spożywa. Warto jednak mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach, aby schudnąć, wystarczy obciąć ilość aktualnego pożywienia, które ląduje na naszym talerzu o niecałe 10% i zacząć się trochę więcej ruszać w ciągu dnia.

Stosowanie tabletek odchudzających i działanie składników naturalnych jakie są w nich zawarte ma pomóc nam ten deficyt kaloryczny osiągnąć, a dodatkowo nie musimy martwić sie o skutki uboczne. Skuteczne tabletki na odchudzanie – bazujące na garcinia cambogia lub ekstrakcie z zielonej herbaty to suplementy odchudzające, które sprawią, że odchudzanie i spalanie tłuszczu będzie przyjemniejsze. Takie tabletki na odchudzanie wspierają redukowanie tkanki tłuszczowej bez skutków ubocznych. Dodatkowo zawartość garcinia cambogia dodaje nam energii do treningów i wysiłku fizycznego. Własnie takie są skuteczne tabletki na odchudzanie.

Jak szybko schudnąć ?

Spalanie tkanki tłuszczowej wydaje się nam dość ciężkim zadaniem. Właśnie dlatego to suplementy diety dają nam motywację i pokładamy w nich ogromne nadzieje. Jednak spalanie tłuszczu w dużej mierze zależy d nas, a spalacz tłuszczu może nam w tym tylko pomóc. Najważniejszą częścią efektywnego odchudzania jest ograniczenie cukrów i skrobi, czyli po prostu wszelkiego źródła węglowodanów, które doprowadzają do odkładania się tkanki tłuszczowej.

Kiedy to zrobisz, poziom głodu spadnie, dzięki czemu zjesz w ciągu dnia znacznie mniej kalorii.

Zamiast spalać spożywane na bieżąco węglowodany na energię, twoje ciało zaczynie spalać zmagazynowany w organizmie tłuszcz na energię, aby zasilić aktywność fizyczną.

Kolejną zaletą cięcia węglowodanów jest to, że obniża poziom insuliny, powodując, że nerki tracą nadmiar sodu i wody. Zmniejsza to wzdęcia i niepotrzebną masę wody, która utrzymuje się pod naszą skórą.

Według niektórych dietetyków często zdarza nam się zrzucać nawet do 5kg w pierwszym tygodniu jedzenia, gdy odstawimy wysoko przetworzone i bogate w cukier produkty. Ta utrata masy ciała obejmuje zarówno tłuszcz, jak i masę wody.

W jednym badaniu z udziałem kobiet z otyłością stwierdzono, że dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów była bardziej skuteczna niż dieta o niskiej zawartości tłuszczu w krótkotrwałym odchudzaniu.

Badania sugerują, że dieta niskowęglowodanowa może zmniejszyć apetyt, co może prowadzić do zjedzenia mniejszej liczby kalorii bez myślenia o jedzeniu lub odczuwania nieustannego głodu podczas procesu odchudzania.

Każdy posiłek powinien zawierać źródło białka, źródło tłuszczu i warzywa o niskiej zawartości węglowodanów. To pozwoli nasycić żołądek na o wiele dłuższy czas.

Z reguły staraj się jeść od dwóch do trzech posiłków dziennie. Jeśli po południu poczujesz głód, dodaj czwarty posiłek o niskiej objętości.

Konstruowanie posiłków w ten sposób powinno obniżyć spożycie węglowodanów do około 20–50 gramów dziennie bez odczucia głodu między posiłkami.

Nie bój się załadować talerza po brzegi warzywami o niskiej zawartości węglowodanów. Są pełne składników odżywczych i możesz zjeść ich bardzo duże ilości bez przekraczania 20 do 50 węglowodanów dziennie.

Dieta oparta głównie na chudych źródłach białka i warzywach zawiera błonnik, witaminy i minerały, których potrzebujesz, aby być zdrowym i pełnym sił.

Warzywa o znikomej zawartości kalorii i wysokiej objętości składników odżywczych i witamin to między innymi:

 • Brokuł
 • Szpinak
 • Sałata
 • Pomidor
 • Ogórek
 • Kalafior
 • Brukselka

Stosowanie tabletek odchudzających może faktycznie pomóc nam w redukcji tkanki tłuszczowej. Spalacz tłuszczu jednak będzie tylko pełnił rolę pomocnika. To ona przyspiesza metabolizm i pozwala na szybsze pozbycie się zbędnych kilogramów. Jednak sama garcinia cambogia czy inne składniki nie pomogą nam w momencie, kiedy my sami nie możemy zadbać o własną dietę.

Skuteczne tabletki na odchudzanie – czy coś takiego w ogóle istnieje?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy w pełni zrozumieć proces utraty wagi, który zachodzi w ludzkim ciele. Wiele osób zawiodło się na przyjmowaniu leków, które miały przyspieszyć ich metabolizm, co za tym idzie pomóc zrzucić nadprogramowe kilogramy. Sprawa nie jest jednak tak prosta. Należy pamiętać o tym, że proces odchudzania może zajść tylko i wyłącznie w momencie, w którym spożywane przez nas kalorie będą niższe od kalorii, które nasz organizm wymaga do codziennego funkcjonowania. Tylko, gdy ten warunek zostanie spełniony, ciało ma możliwość, aby zasięgnąć po rezerwy energii zmagazynowane w postaci tkanki tłuszczowej.

Zatem czy tabletki na odchudzanie działają? Odpowiedź brzmi i tak i nie. Jeżeli liczymy na to, że tabletki są cudownym remedium, które pozwoli nam bez dodatkowych czynności zgubić wagę, musimy uzmysłowić sobie, że jest to fizycznie niemożliwe. Z drugiej strony tabletki na odchudzanie spełniają swoje zadanie. Odchudzanie to proces, które jest zależny od wielu różnych czynników.

Tabletki bogate w naturalne przyprawy, wyciągi z roślin i owoców dostarczające użytkownikom niezbędne do zdrowego funkcjonowania składniki odżywcze potrafią przyspieszyć nasz proces odchudzania. Tak więc, stosowanie tabletek odchudzających zawierających np. kwas hydroksycytrynowy i inne wyciągi ma nam tylko pomóc w procesie jakim jest spalane tłuszczu. Wiele jednak zależy już od naszego stylu życia i zmian które w nim wprowadzimy.

Większość środków znanych pod nazwą spalaczy tłuszczu działa na organizm ludzki antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Oznacza to, że tabletki na odchudzanie pomogą nam oczyścić ciało z pozostałości po śmieciowym jedzeniu, które zalega w systemie trawiennym. Dodatkowym atutem jest przyspieszenie metabolizmu. Za sprawą przyspieszenia metabolizmu możemy liczyć na kilka dodatkowych spalonych kalorii, jak i przyswojenie przez nasz organizm podczas procesów trawienia pokarmu więcej składników odżywczych i witamin.

Czy suplementy odchudzające naprawdę działają ?

Skuteczne tabletki na spalanie tłuszczu mogą być przydatne, ale efekty są w najlepszym wypadku umiarkowane, gdy nie zastosujemy ich w połączeniu z aktywnością fizyczną i odpowiednią, bogatą w dużo składników odżywczych dietą.

Niestety żaden suplement lub pigułka nie działa tak dobrze w przypadku utraty wagi, jak dieta. Nawet skuteczne tabletki na przyspieszenie procesu odchudzania są zależne od tego, z czym je łączymy i w jaki sposób je stosujemy.

Mogą nieco przyspieszyć twój metabolizm i pomóc ci stracić kilka kilogramów, ale to niestety koniec możliwości.

Wycinanie węglowodanów i spożywanie większej ilości białka jest nadal najlepszym sposobem na odchudzanie. Należy pamiętać o tym, że inwestycja w suplementy odchudzające ma sens jedynie w przypadku, gdy jesteśmy już na diecie lub regularnie ćwiczymy.

Co najlepsze na odchudzanie ?

Każdy z nas rozmyśla nad tym, która metoda odchudzania będzie najlepszym rozwiązaniem w trakcie gubienia wagi. Czy powinniśmy jak najwięcej się ruszać, skupić się na jedzeniu zdrowych i niskokalorycznych produktów, czy też może zainwestować w suplementy, które przyspieszą nasz naturalny metabolizm? Wybieranie którejkolwiek z tych metod jest błędne.

Suplementy nie zdadzą egzaminu, gdy nie będziemy się ruszać oraz nie zaczniemy prawidłowo się odżywiać. Z kolei nawet najbardziej intensywny trening nie pozwoli zrzucić nam wagi, gdy nasz bilans kaloryczny nadal będzie osiągał surplus. Prawdą jest to, że połączenie wszystkich dostępnych środków to jedyny sposób na efektywne zrzucanie wagi. Jeżeli zaczniemy więcej się ruszać, zażywać tabletki na odchudzanie i zdrowo się odżywiać, możemy wówczas liczyć na to, że nasza waga poszybuje w dół.

Kto może stosować tabletki odchudzające ?

Tabletki odchudzające bardzo często zawierają wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia. Zdrowa osoba nie powinna odczuć żadnych negatywnych efektów związanych z zażywaniem suplementów przyspieszający metabolizm lub oczyszczających układ pokarmowy. Należy jednak mieć na uwadze to, że kobiety w ciąży i dzieci poniżej 12 roku życia nie powinny zażywać tego rodzaju środków. Jeżeli cierpimy na jakieś schorzenia i nie jesteśmy pewni, co do tego, czy możemy pozwolić sobie na wspomaganie diety środkami odchudzającymi, warto zasięgnąć opinii lekarza rodzinnego, który po zapoznaniu się ze składem tabletek doradzi nam czy są one dla nas bezpieczne.

Aktywność fizyczna przy odchudzaniu

Aktywność fizyczna jest absolutną podstawą każdego procesu odchudzania. Nawet dobrze zbilansowana dieta oparta na zdrowych produktach, może nie być wystarczająca, gdy będziemy prowadzili osiadły tryb życia. Aktywność fizyczna jest tak naprawdę dowolna. Każdy ruch powoduje spalanie dodatkowych kalorii. Może to być zarówno trening siłowych, bieganie, regularne spacery, jak i codzienne sprzątanie domu.

Walka z otyłością

Kiedy nadwaga, a kiedy otyłość ?

Najczęstszym sposobem jest ustalenie wskaźnika masy ciała ustalenie swojego BMI za pośrednictwem masy ciała, wieku, jak i wzrostu. BMI to szybki i prosty sposób na identyfikację osób z nadwagą lub otyłością. Pozwala porównać swoją wagę z tym, co uważa się za „normalne” dla osoby dorosłej o tym samym wzroście. Skala BMI po wprowadzeniu wyżej wymienionych danych dokładnie oznaczy za pomocą wykresu, czy określona waga kwalifikuje się w ramach otyłości, czy też nadwagi.

Rodzaje otyłości

Otyłość możemy zakwalifikować bezpośrednio po poznaniu BMI każdej indywidualnej osoby. Generalnie wyróżniamy:

 • Otyłość małego stopnia od 30 do 34,99 punktów na skali BMI
 • Otyłość dużego stopnia od 35 do 39,99 punktów na skali BMI
 • Otyłość olbrzymią, gdy BMI wskazuje ponad 40 punktów na skali

Przyczyny otyłości

Przyczyną postępującej otyłości jest spożywanie dodatniego bilansu kalorycznego. Ciało odkłada niewykorzystaną energię do tkanki tłuszczową, którą nieustannie kumuluje. Jeżeli surplus kaloryczny będzie utrzymywany przez dłuższy czas, możemy spodziewać się tego, że otyłość będzie postępowała.

Otyłość spowodowana przez hormony

Insulina

Przyczynowa rola kłopotów z nadmiarem insuliny w organizmie we wzroście tkanki tłuszczowej jest wysoce prawdopodobna, ponieważ farmakologiczne zmniejszenie wydzielania insuliny obniża masę ciała u osób otyłych. Według badań genetyczna inaktywacja genów insuliny u myszy obniża również ich ogólnoustrojowy poziom insuliny i zapobiega lub łagodzi otyłość wywołaną dietą wysokotłuszczową. Hiperinsulinemia powoduje przyrost masy ciała ze względu na fizjologiczne właściwości insuliny. Poziomy insuliny, która znajduje się po wysokiej stronie normy lub jest nieznacznie podwyższona, będzie wystarczająca do zahamowania lipolizy, która odpowiada za spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie.

Kortyzol i DHEA

Przyrost lub utrata masy ciała jest na ogół problemem w okresie podwyższonego stresu. Podwyższony poziom stresu powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej, takiej jak kortyzol, DHEA i adrenalina. Zwiększony stres pobudza nasze nadnercza do wytwarzania nadmiernych lub niewystarczających ilości tych hormonów. Kiedy stres ustępuje, poziomy hormonów powinny się ustabilizować, ale czasami nieregularne poziomy hormonów pozostają w takcie przez długi czas, często wywierając negatywny wpływ na nasze ciała.

Zwłaszcza kortyzol często wiąże się z wahaniami masy ciała. Zarówno nadmiar, jak i niedobór kortyzolu może wpływać na poziom cukru we krwi i czynność tarczycy, która wywołuje wahania masy ciała i objawy niskiego metabolizmu.

Tyroksyna i trójjodotyronina

Peryferyjne hormony tarczycy tyroksyna i trójjodotyronina są umiarkowanie zwiększone u otyłych dzieci. Zmniejszenie masy ciała niemal zawsze prowadzi do długoterminowego zmniejszenia obwodowych hormonów tarczycy, oprócz przypadku tyroksyny. Nie ma potrzeby leczenia zwiększonego stężenia tyroksyny, gdy głównym celem jest pozbycie się nadwagi lub otyłości.

Progesteron i estrogeny

Otyłość wiąże się ze zwiększoną śmiertelnością z powodu nowotworów, które są ściśle zależne od hormonów. Jednym z przypadków może być rak piersi, który jest najbardziej rozpowszechnionym nowotworem u kobiet. Związek między otyłością a rakiem piersi można przypisać nadmiarowi estrogenu wytwarzanego przez aromatyzację w tkance tłuszczowej. Rola receptorów hormonów steroidowych w rozwoju raka piersi jest dobrze zbadana, ale celem tego badania był wpływ otyłości na model ekspresji hormonów steroidowych u pacjentów z rakiem piersi różnego stopnia.

Zgodnie z uzyskanymi wynikami spekuluje się, że otyłość może mieć znaczącą rolę w ekspresji hormonów estrogenowych i progesteronu, a także może wpływać na progresję i przyspieszenie samego rozwoju komórek raka piersi. Badanie wykazało zatem, że podwyższony poziom progesteronu i estrogenu jest związany z przybieraniem tkanki tłuszczowej.

Co jeść, aby schudnąć ?

Nie wszystkie kalorie są sobie równe.

Różne pokarmy przechodzą przez różne szlaki metaboliczne w twoim ciele.

Mogą mieć bardzo odmienny wpływ na głód, hormony i liczbę spalanych kalorii.

Oto kilka przykładów najbardziej przyjaznych dla procesu odchudzania produktów na świecie:

 • Jajka
 • Serek wiejski
 • Chude sery podpuszczkowe
 • Ryby chude
 • Ryby tłuste są równie dobrym produktem w trakcie odchudzania z uwagi na to, że sycą na dłużej (przykładem jest łosoś)
 • Pikantne przyprawy (pieprz czarny, pieprz biały, pierz cayenne, wyciąg z habanero, wyciąg z jalapeno, sproszkowana papryczka chilli)
 • Warzywa liściaste
 • Niskokaloryczne owoce (z uwagi na wysoką zawartość błonnika)
 • Pierś z kurczaka
 • Gotowane ziemniaki
 • Tuńczyk
 • Gotowana fasola
 • Zupy
 • Awokado
 • Orzechy
 • Zboża pełnoziarniste
 • Nasiona ( na przykład chia, nasiona brokułów, jak i rzeżuchy)
 • Olej kokosowy
 • Jogurty naturalne

Jak schudnąć z brzucha ?

Mankamentem większości osób, które mają w planach zabrać się za odchudzanie, najczęściej jest tłuszcz osadzony na brzuchu. Otłuszczone okolice brzucha lub bioder są prawdziwą zmorą plażowej sylwetki, którą moglibyśmy pochwalić się w trakcie wakacyjnych aktywności nad morzem lub jeziorem. Niestety nie istnieje metoda, która mogłaby pozwolić nad spalać tłuszcz konkretnie z jednej partii ciała. Kiedy spożywamy nadwyżkę kaloryczną, organizm zaczyna magazynować tłuszcz, odkładając go równomiernie. Kłopotem jest tutaj wizualizacja. Otłuszczony brzuch najbardziej rzuca się w oczy, dlatego też jest główną przyczyną kompleksów.

Najlepsze tabletki na odchudzanie – opinie

Istnieje wiele różnorodnych tabletek odchudzających. Jednym z najlepszych środków dostępnych na dzisiejszym rynku będzie produkt o nazwie Burn Booster. Jego w pełni naturalny skład łączy w sobie wiele różnorodnych składników, które dostarczymy organizmowi za pośrednictwem jednego preparatu. Należą do nich między innymi przyprawy, które przyspieszają metabolizm, kofeina, jak i wyciąg z roślin oraz ziół.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz